Joan edukira Saltar a contenido

Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziaren Kontseilu Errektorea

eLankidetzaren erabaki, administrazio eta kontroleko organo nagusia da. Bere eginkizunen artean daude, besteak beste, jarduera-plan orokorrak onartzea, laguntzen eta dirulaguntzen deialdiak onartzea proposatzea, urteko aurrekontuaren aurreproiektua egitea eta plantillaren eta langileen ordainsariaren proposamena egitea.

  • Lehendakaritza agentziako lehendakariari egokituko zaio, edo lehendakariordeari haren ordez

  • Lau kide, Eusko Jaurlaritzako beste sail eta erakunde batzuen ordezkari gisa, agentziaren antolaketa eta funtzionamenduko erregelamenduak ezartzen duenaren arabera

  • Hiru kide, Garapenerako Lankidetzaren Euskal Kontseiluaren ordezkari gisa, kontseilu horrek bere alde soziala osatzen duten kideen artean aukeratuak

  • Bi kide, Eusko Legebiltzarraren ordezkari gisa

  • Idazkaritza agentziako zuzendariari egokituko zaio, eta hura ere Kontseilu Errektoreko eskubide osoko kide izango da

Lehendakaria:

» Beatriz Artolazabal Albeniz andrea, Berdintasuna, Justizia eta Gizarte Politiketako Sailburua

Kontseilukideak:

» Asier Aranbarri Urzelai jauna, Berrikuntza Sozialeko zuzendaria, Jaurlaritzako Lehendakaritzaren ordezkaria; ordezkoa: Mikel Hidalgo Bordegarai jauna, Berrikuntza Sozialeko aholkularia

» Imanol Zuluaga Zamalloa jauna, Osasun Sailburuaren Kabineteko zuzendaria, Osasun Sailaren ordezkaria, osasun-arloko sail eskudunarena; ordezkoa: Nerea Urien Azpitarte Andrea, Administrazio eta Finantzaketa Sanitarioko sailburuordea

» Bittor Oroz Izagirre jauna, Nekazaritza, Arrantza eta Elikagaien Politikako sailburuordea, Ekonomiaren Garapen, Jasangarritasun eta Ingurumen Sailaren ordezkaria, nekazaritza-arloko sail eskudunarena; ordezkoa, Jone Miren Fernández Landa andrea, Landaren eta Itsasertzaren Garapeneko eta Europar Politiketako zuzendaria

» Hernando Lacalle Edeso jauna, Ekonomia, Finantza eta Aurrekontuetako sailbururdea, Ekonomia eta Ogasun Sailaren ordezkaria, ogasun-arloko sail eskudunarena ; ordezkoa, Fernando Iturriaga Ancín jauna, Programa eta Ikasketen Aholkularia

» Josu Urrutia Beristain jauna, Garapenerako Lankidetzaren Euskal Kontseiluaren ordezkaria; ordezkoa, Martin Iriberri Villabona

» Olga García Martínez andrea, Garapenerako Lankidetzaren Euskal Kontseiluaren ordezkaria; ordezkoa: Iñigo Eguren Valera jauna

» Alberto Cereijo Fernández jauna, Garapenerako Lankidetzaren Euskal Kontseiluaren ordezkaria; ordezkoa, Elsa Fuente do Rosario andrea

» Leixuri Arrizabalaga Arruza andrea, legebiltzarkidea, Eusko Legebiltzarraren ordezkaria; ordezkoa, Eva Juez Garmendia andrea

» Oihana Etxebarrieta Legrand andrea, legebiltzarkidea, Eusko Legebiltzarraren ordezkaria; ordezkoa, Jasone Agirre Garitaonandia

» Paul Ortega Etcheverry jauna, Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziaren zuzendaria eta Kontseilu Errektorearen idazkaria